piątek, 14 grudnia 2012

KATAR - skuteczny lek! :)


Follow on Bloglovin


Za oknem tak strasznie zimno, jest -12 :)
Ale jest śnieg, zbliżają się święta, kończą się zajęcia, zbliża się cudowna wyżerka....

Ahhh... już się nie mogę doczekać !!

Ale...ale ! Rano obudziłam się z katarem i całkowicie zawalonym nosem.
Nie przejęłam się tym zbyt, ponieważ od jakiegoś czasu mam skuteczny (lek) sposób żeby przynajmniej w jakimś stopniu ograniczyć katar, udrożnić nos i spokojnie pójść spać :)

Moim cudownym sposobem na męczący katar jest aerozol do nosa:
AFRIN

Do czasu kiedy go nie  znałam męczyłam się z katarem tygodniami, stosując nieskuteczne i drogie leki na katar i przeziębienie.

Według mnie ten lek jest zupełnie inny, a przede wszystkim jest skuteczny w walce z tym paskudztwem jaki jest długi, męczący i uporczywy katar, przez który nie możemy spać, oddychać i normalnie funkcjonować w ciągu dnia.
Liczba zużytych chusteczek spadła do minimum.

W swoim składzie Afrin ma substancję o nazwie Oxymetazolini hydrochloridum, powoduje ona zwężenie naczyń krwionośnych w błonie śluzowej, zmniejszając tym samym jej przekrwienie, jednocześnie hamując wysięk wydzieliny, która powoduje uporczywy katar.
Skuteczny lek na katar? Działa on zaraz po podaniu, a jego działanie utrzymuje się przez kilka godzin, dlatego tez nie trzeba aplikować go co chwilę ani pamiętać żeby mieć go zawsze przy sobie.

Na stronie producenta  TU (ponieważ wyrzuciłam opakowanie) czytamy, że można go stosować już u dzieci od 6 roku życia. A aplikujemy go rano i wieczorem, nie częściej niż co 10 - 12 godzin, po 2-3 rozpylenia.
Co ważne przez użyciem trzeba porządnie oczyścić nos.Przeciwwskazania o jakich czytamy to:

Nadwrażliwość na substancję czynną - chlorowodorek oksymetazoliny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparatu nie należy stosować u pacjentów: leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (z powodu ryzyka dużego wzrostu ciśnienia tętniczego), z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania, z suchym lub zanikowym nieżytem nosa, po przezklinowym usunięciu przysadki mózgowej lub zabiegu chirurgicznym w czasie, którego odsłonięto oponę twardą z dostępu przez nos lub jamę ustną.

Jeżeli jest on stosowany prawidłowo nie zakłóca nam motoryki i można w trakcie jego stosowania prowadzić pojazdy mechaniczne.

Jeżeli ktoś jest ciekawy wszystkich informacji na temat tego skutecznie działającego na katar leku to zapraszam na stronę:


Pozdrawiam!!

PS.
Dzisiaj mój blog przekroczy magiczną liczbę 10.000 wejść, za co bardzo serdecznie dziękuję :)
6 komentarzy:

 1. O! Ja się męczę z katarem już od tygodnia, może on coś zadziała ;) Obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubię ten spray.
  Gratuluje takiej ilości wejść :D

  Zapraszam do mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mam katar od kilku lat i już się rpzyzwyczaiłam, żaden środek nie działął. Ale moze wypróbuję ten? zobaczę czy jest w mojej aptece

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak od kilku lat, to nie jest to czasem alergia?

   Usuń
 4. U mnie już strasznych mrozów nie ma ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyda mi się, bo zaczyna mnie coś rozkładać a kichnęłam dzisiaj chyba z 50 razy już;/

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

szybkoilatwo@gmail.com